Skip to content

Wellness to określenie oznaczające stan równowagi umysłu, ciała i ducha człowieka, w których panuje uczucie ogólnego dobrobytu. Nasze ciało to system naczyń połączonych, w których zachwianie balansu w jednej części nas, powoduje zachwianie w innej. Niedbanie o siebie, zła dieta, brak aktywności fizycznej i przebywanie w permanentnym stresie, to największe zagrożenia dla naszego zdrowia.

Wizyta w spa może stanowić ważny element profilaktyki zdrowotnej. Masaże zwiększają krążenie krwi i łagodzą napięcie mięśni. Mogą pomóc złagodzić stres i aktywować dobre samopoczucie dzięki stymulacji wydzielania endorfin, które regulują poziom złego hormonu stresu – kortyzolu (odpowiedzialnego również za wytwarzanie sebum i wywoływanie zapaleń powodujących trądzik). Poprawa krążenia krwi usprawnia odprowadzanie toksyn i transport tlenu oraz składników odżywczych do komórek skóry. Dotleniona skóra jest gładsza, ma ładniejszy kolor, tworzy się na niej mniej zaskórników i zmarszczek. Podczas masażu w ruch wprowadzana jest limfa (chłonka), czyli płyn tkankowy znajdujący się w układzie limfatycznym, który przechwytuje wirusy i bakterie oraz transportuje do węzłów chłonnych, w celu oczyszczenia organizmu. To swoisty trening immunologiczny.

Nie zapominajmy też, że właściwa pielęgnacja w chwilach zmęczenia powinna pobudzać i energetyzować, a w sytuacjach stresowych odprężać. Relaksujące czynności mogą zmniejszyć niepokój, spowodować lepszy sen, zmniejszyć stany zapalne i wyzwalać hormony dobrego samopoczucia, takie jak serotonina i oksytocyna.

Nie zaniedbuj dbałości o siebie, a Twoje ciało odwdzięczy Ci się po stokroć. ????

Nie przegap naszych niesamowitych ofert!

Zapisz się już dziś i odbierz prezent powitalny.