Skip to content

CO TO JEST LOMI LOMI NUI?
Hawajczycy uważają, że żyjemy po to, aby być szczęśliwym. Doznając przyjemności nasze ciało rozluźnia się, uwalnia od napięć, a energia przepływa przez nie dużo swobodniej. Dzięki temu łatwiej jest nam wrócić do zdrowia i przywrócić ciału jego naturalną harmonię. To właśnie przyjemny i odprężający dotyk jest podstawą sztuki Lomi Lomi.
Masaż wywodzi się z Hawajów, gdzie wiele lat temu był nieodłącznym elementem kultury wysp i stosowany był jako masaż świątynny. Miał wspierać władców i podejmowaniu ważnych decyzji, a sam rytuał trwał nawet kilka dni. W dosłownym tłumaczeniu Lomi oznacza ugniatać, głaskać, a Nui to wyjątkowy.
Najciekawsza w tym masażu jest technika wykonania. Wykonuje się go głównie przedramionami. Długie i płynne ruchy wprowadzają masowaną osobę w stan głębokiej relaksacji. Mięśnie wokół głównych stawów ciała są rozciągane, co znacznie wpływa na poprawę zakresu ruchów. Niektórzy porównują ten rodzaj masażu do niektórych asan regeneracyjnych jogi.

LOMI LOMI NUI W POLSCE
Masaż ten sięga korzeni sprzed wielu lat, jednak z powodu kolonizacji pozostawał sekretem Hawajczyków przez wiele lat. Do Polski dotarł w roku 2001, dzięki Susan Pa’iniu Floyd, która uczy tej sztuki na Hawajach i innych miejscach na świecie. Polacy od razu pokochali ten masaż, znajdziemy tu wielu profesjonalnych terapeutów tej praktyki.

UKOCHAJ SWOJE CIAŁO
W zabieganym świecie trudno jest znaleźć czas dla siebie i wsłuchać się w swoje potrzeby. Poczucie relaksu sprawia, że na niektóre rzeczy dziejące się w naszym życiu możemy spojrzeć z innej perspektywy, otworzyć się na naszą intuicję i wsłuchać w swoją duszę.
A to właśnie głównie emocje, jakie towarzyszą nam każdego dnia wpływają na rozluźnienie lub napięcie mięśni. Te negatywne jak złość, smutek, stres, powodują napinanie się mięśni, i odwrotnie, emocje pozytywne, radość, ekscytacja, odprężenie rozluźniają je. W naszym mózgu powstaje wówczas szereg procesów chemicznych tworzących pamięć komórkową, w której zapisane są wszelkie wzorce ruchowe i przekonania, które nas ograniczają. Kiedy tych napięć jest zbyt dużo, energia przepływająca swobodnie przez nasze ciało zostaje blokowana, co wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu.
Masaż Lomi Lomi Nui skupia się na uwalnianiu pamięci komórkowej. Nie oznacza to, że po masażu zapomnimy o wszelkich troskach i napięciach, ale z pewnością będziemy potrafili na nie spojrzeć z większym dystansem i otworzymy się na szerokie horyzonty naszej świadomości.

UKOCHAJ SIEBIE
Masaż Lomi Lomi Nui często nazywany jest masażem kochających dłoni. Hawajczycy wierzą, że uzdrawianie zaczyna się od miłości, kiedy nasze ciało, umysł i dusza tworzą jedną całość. To najlepsze warunki do tego, by nasz organizm zaczął się regenerować i powracać do harmonii. Ukochaj siebie. Pozwól, by pozytywna energia przeszyła Twoje ciało, wycisz umysł i pobudź swoją intuicję, a na nowo znajdziesz swój harmonijny rytm.

 

Nie przegap naszych niesamowitych ofert!

Zapisz się już dziś i odbierz prezent powitalny.