Skip to content

Większość z nas pracuje przy komputerze i powoli zaczyna za to boleśnie płacić. Kto choć raz nie skarżył się na bóle szyi lub głowy, niech pierwszy rzuci kamień. No właśnie! Jeśli wasza praca polega na długich godzinach spędzanych przed komputerem czy też po prostu w pozycji siedzącej, z pewnością odczuwaliście kiedykolwiek dyskomfort z tym związany. Nasza anatomiczna budowa nie jest przystosowana do pozycji siedzącej. Tym bardziej, do pozostawania w niej kilka godzin dziennie. Podczas gdy siedzimy, obciążenie kręgosłupa wzrasta o połowę w porównaniu do pozycji stojącej. Dochodzi wtedy do nadmiernych przeciążeń w obrębie kręgosłupa, sumowania się mikrourazów i powstawania zmian zwyrodnieniowych, co w efekcie daje nam ból. Urazy kręgosłupa są na tyle groźne, że trzeba reagować, kiedy pojawią się najwcześniejsze symptomy, czyli pierwsze objawy bólowe w obrębie szyi i lędźwi.
Dobrze jest jak najszybciej wdrożyć techniki rozciągające oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie szyi oraz obręczy barkowej. Optymalnie co 2 godziny powinno się w czasie pracy stosować ćwiczenia rozciągające szyjny odcinek kręgosłupa.

Również regularne korzystanie z masaży leczniczych może przynieść wymierne korzyści. Poprzez ucisk i masowanie można z powodzeniem złagodzić dolegliwości bólowe karku. Odpowiedni nacisk i technika masażu pozwalają mięśniom się rozluźnić, poprawiają ukrwienie tkanek i sprawiają, że kark po całym dniu pracy przed komputerem wreszcie odpoczywa. Masaż zawiera techniki miękkie takie jak: terapia punktów spustowych, masaż głęboki, relaksacja mięśni i tkanek otaczających. Dzięki temu obniża napięcie mięśniowe, działając tym samym przeciwbólowo i rozluźniająco, przyspiesza regenerację mięśni i dotlenia je, a także poprawia ich elastyczność.

Nie przegap naszych niesamowitych ofert!

Zapisz się już dziś i odbierz prezent powitalny.