Skip to content

W ludzkiej stopie znajduje się około 7 000 zakończeń nerwowych i wszystkie one są połączone z odpowiednimi częściami naszego ciała. Ucisk na te obszary i punkty pobudza ruch energii wzdłuż kanałów nerwowych i pomaga przywrócić równowagę homeostazy w organizmie. To właśnie podstawowe założenie refleksoterapii.
Poznaj najważniejsze korzyści tego fantastycznego zabiegu:

 1. RELAKS
  Dzięki otwieraniu ścieżek nerwowych podczas refleksoterapii, układ nerwowy jest wręcz „zalewany” aktywnością neuronów, co wprowadza organizm w stan relaksu. Refleksoterapia może być stosowana np. do leczenia zaburzeń snu pomagając organizmowi wrócić do normalnego, zdrowego rytmu dobowego.
 2. POPRAWA FUNKCJI NERWOWYCH
  Wraz ze starzeniem się ciała zakończenia nerwowe w kończynach stają się coraz mniej wrażliwe. Otwieranie i oczyszczanie ścieżek neuronowych może pomóc w poprawie funkcjonalności i elastyczności nerwów i komórek w różnych narządach ciała. Kanały nerwowe są w zasadzie jak mięśnie – ich aktywność jest niezwykle korzystna i kluczowa dla zdrowia.
 3. POPRAWA PRACY MÓZGU
  Poprzez stymulowanie nerwów i otwieranie ścieżek neuronowych, informacje do mózgu przepływają znacznie szybciej i skuteczniej, co pomaga temu narządowi w sprawniejszym przetwarzaniu informacji. To z kolei skutkuje znacznie szybszymi reakcjami poznawczymi i fizycznymi oraz poprawą pamięci.
 4. POPRAWA KRĄŻENIA KRWI
  W rzeczywistości najbardziej znaną korzyścią płynącą z refleksologii jest poprawa krążenia krwi w całym ciele. Krew wraz z tlenem jest cyklicznie i wydajniej dostarczana przez organizm do najważniejszych narządów, co optymalizuje ich funkcjonowanie i dodatkowo zwiększa metabolizm. Dostarczanie tlenu przez organizm skutkuje również szybszym gojeniem i ponownym wzrostem uszkodzonych komórek.
 5. ELIMINACJA TOKSYN Z ORGANIZMU
  Poprawiając krążenie krwi, refleksoterapia poprawia czynność pęcherza, co redukuje ryzyko wystąpienia dolegliwości dróg moczowych. Skutkuje to wydajniejszym systemem eliminacji toksyn i innych obcych pierwiastków, chroniąc w ten sposób organizm przed różnymi chorobami i dolegliwościami zdrowotnymi, które występują gdy działanie układu moczowego jest upośledzone.
 6. ZMNIEJSZENIE BÓLÓW GŁOWY
  Jednym z najczęstszych zastosowań refleksoterapii jest łagodzenie napięcia mięśni, które zazwyczaj nasila migreny i bóle głowy. Ponieważ stres i czynniki psychologiczne często przekładają się na objawy fizyczne, np. w postaci migreny – tego rodzaju bóle głowy często udaje się skutecznie wyeliminować właśnie za pomocą refleksoterapii.
 7. POPRAWA METABOLIZMU I ZWIĘKSZENIE POZIOMU ENERGII
  Sesja refleksoterapii może poprawić funkcjonalność wielu narządów w Twoim ciele, co skutkuje wyższym metabolizmem i pomaga w wytwarzaniu większej ilości energii w organizmie. Jeśli więc czujesz się ospały i potrzebujesz zastrzyku energii – ten zabieg jest dla Ciebie! ????

Nie przegap naszych niesamowitych ofert!

Zapisz się już dziś i odbierz prezent powitalny.